KIM JESTEŚMY

Jesteśmy największym azylem dla koni w Europie. Pod naszą opieką znajduje się ponad 400 koni, liczba ocalonych koni przekroczyła zaś tysiąc.
Od prawie 15 lat działamy na rzecz koni i innych zwierząt. Dbamy o ich prawa, aktywnie uczestniczymy w zmianach legislacyjnych, promujemy petycje związane z ich dobrostanem, wykupujemy konie rzeźne i odbieramy konie, którym człowiek celowo zadaje cierpienie.

Pośród naszych koni znajdziesz konie od źrebaka przeznaczone na rzeź, matki stadne, konie po sporcie, ogiery stadne, konie zdjęte z rekreacji lub odpięte od bryczki, konie po zrywkach leśnych, konie gospodarskie, ale także konie prywatne, którym się nie powiodło oraz konie od handlarzy z różnymi historiami. Pracujemy nie tylko nad poprawą ich zdrowia, ale również staramy się przywrócić im psychiczną równowagę.

W naszym ośrodku w Szczedrzykowicach (pod Legnicą) prowadzimy Zwierzęcy Folwark, gdzie pod fundacyjnymi skrzydłami konie odzyskują swoje siły. Te, które odzyskają je w pełni, kwalifikujemy do adopcji realnej, czyli poszukujemy dla nich nowych, wspaniałych domów i opiekunów na resztę ich dni.
W chwili obecnej w adopcjach przebywa około 300 koni. Mieszkają w Polsce, Niemczech, Danii i Czechach. Pozostają one naszą własnością do końca swoich dni, a wszystkie adopcje mają stałe wsparcie i są z nami w kontakcie.

Działania związane z misją na rzecz zwierząt finansowane są wyłącznie z darowizn od firm, instytucji i osób prywatnych, za co wyrażamy głęboką wdzięczność w imieniu zwierząt i naszym. Bez Waszego wsparcia Fundacja Centaurus nigdy nie doszłaby do miejsca, w którym jesteśmy obecnie. Dziękujemy.

WYSZUKAJ KONIA DO ADOPCJI

W jakim wieku szukasz konia:
0-4 lat
5-12 lat
13-20 lat
21 i więcej


Twoje doświadczenie w obyciu z końmi:
małe
średnie
duże
Wybierz przeznaczenie konia:
koń do towarzystwa
kuc
koń mały
koń duży


Dzięki naszemu systemowi adopcji koni zyskujesz pewność, iż wybrany koń lub klacz będą spełniały Twoje oczekiwania. Jednocześnie zapewniasz godziwe warunki żywemu stworzeniu, które na to zasługuje.

WESPRZYJ DAROWIZNĄ NASZYCH PODOPIECZNYCH Twoje wsparcie pozwala nam ratować zwierzęta.
20 zł
50 zł
100 zł
inna kwota

Dziękujemy Państwu za każdą pomoc!