HARNAŚ

Polecam adopcję z Centaurusa – odpowiedzialnie podchodzicie do tematu adopcji – po pierwsze nie każdy koń jest przewidziany do adopcji stacjonarnej; po drugie macie stały kontakt z domem adopcyjnym, a nawet sam fakt odpowiadania na wiadomości czy zdjęcia przesyłane za pośrednictwem bazy świadczy o tym, że to nie jest pic na wodę, tylko ktoś rzeczywiście weryfikuje to co dzieje się z Waszymi końmi.
Umowa jest skonstruowana w taki sposób, żeby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla konia.
Harnaś jest drugim adoptowanym koniem w naszym domu (przed nim mieliśmy klaczkę z prywatnej adopcji – nie nadawała się już do rekreacji więc poszła w świat – niestety stara i schorowana kobyłka mimo intensywnej opieki weterynaryjnej (okazało się że ma zespół Cushinga) po 1,5 roku odeszła na zielone pastwiska. Zarówno Basia (ww klacz) jak i Harnaś to konie towarzyszące dla Bogdanowa – mojego wałacha, którego mam od 15 lat i który jest jedynym „kupionym” zwierzęciem w naszym domu (mamy jeszcze 3 psy z adopcji i podrzuconego kota).
Harnaś jest niesamowity – ma taką energię i charakter, że nawet dominujący Bogdan nie był w stanie go zdominować. Nie jest w żaden sposób użytkowany – cały dzień padokuje się z Bogdanem (który również bardzo sporadycznie chodzi pode mną w teren). Harnaś jest bardzo pozytywnym i energetycznym konikiem, ale nie ma w nim żadnej złośliwości czy agresji – jest jak dzieciak, który wszystkim jest zainteresowany, wszystko musi widzieć i wiedzieć 😉

Ja mam do zwierząt wielkie serce, ale jednocześnie traktuję je w sposób racjonalny. Od lat nie jem mięsa, nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach itd. W moim otoczeniu staram się promować mądrą miłość do zwierząt – z poszanowaniem ich naturalnych instynktów i potrzeb, bez przypisywania im ludzkich cech czy intencji. Sama prowadzę fundację, która zajmuje się dziećmi z niepełnosprawnościami – również w ramach działalności naszej fundacji angażujemy dzieci w pomoc dla zwierząt – choćby przez akcję #zerwij łańcuch ograniczeń promującą adopcję i zbiórkę karmy dla miejscowego schroniska.

Uważam, że Wasza działalność ma wielki sens – a adopcje stacjonarne to najbardziej rozsądne wyjście. Nie sztuką jest „uratować” tysiąc koni, a później nie mieć ich z czego utrzymywać czy leczyć. Wasze adopcje są dla zwierząt bezpieczne, a Waszej organizacji dają możliwość pomagania na szerszą skalę. Zwierzętom dają szansę na kochający dom, ludziom na oddanych przyjaciół i poczucie, że realnie pomagają. Nie ma tu żadnych minusów 🙂 Dlatego z całego serca wspieram, zachęcam i polecam <3

Agata

WYSZUKAJ KONIA DO ADOPCJI

W jakim wieku szukasz konia:
0-4 lat
5-12 lat
13-20 lat
21 i więcej


Twoje doświadczenie w obyciu z końmi:
małe
średnie
duże
Wybierz przeznaczenie konia:
koń do towarzystwa
kuc
koń mały
koń duży


Dzięki naszemu systemowi adopcji koni zyskujesz pewność, iż wybrany koń lub klacz będą spełniały Twoje oczekiwania. Jednocześnie zapewniasz godziwe warunki żywemu stworzeniu, które na to zasługuje.

WESPRZYJ DAROWIZNĄ NASZYCH PODOPIECZNYCH Twoje wsparcie pozwala nam ratować zwierzęta.
20 zł
50 zł
100 zł
inna kwota

Dziękujemy Państwu za każdą pomoc!